Last minute hledání na www.invia.cz

Last minute hledání na www.invia.cz

O společnosti Invia jsem psal jen tak zlehka, o tom jak ušetřit na dovolené v roce 2021 díky Invia jsem se rozepsal více. Teď je řada na webu Invia.cz, přesněji řešeno na vyhledávání na webu, které si myslím moc lidí neumí pořádně používat.

Vyhledávání na invia.cz vypadá nějak takto:

Vyhledávání na úvodní stránce

Vybrat zemi, termín nebo stravu předpokládám umí vybrat každý z nás. Co ale dělat, když chcete vybírat volné termíny v hotelu ve kterém jste byli minulý rok? Nebo co, když sebou chcete vzít sebou pejska a chcete vidět jen hotely, kterým to nevadí? Odpověď jsou filtry. Ty ale bohužel najdete až po kliknutí na tlačítko hledat. Popřípadě v menu nahoře zvolte odkaz Last minute.

Celá plocha vyhledávání, kterou najdete na stránkách výpisu dovolené.

Co zde vše můžete filtrovat?

Akce a slevy – máte děti? Vybírejte jen z dovolených, kde můžete vzít dítě zdarma nebo se slevou. Jste senior? Vybírejte jen hotely se seniorskou slevou, navíc ve výpisu budou i hotely, které jsou přizpůsobeny seniorským potřebám. Určitě nechcete být ubytování v hotelu pro rodiny a užít si více klidu.

Vybavení hotelu: Dnes se určitě neobjedete bez wifi zdarma. Divili by jste se kolik hotelů má v popisu wi-fi internet a pak jste rádi, že funguje aspoň na recepci. Pokoj bez klimatizace v takovém Egyptě by byla Vaše smrt a co třeba hotel daleko od moře? Já například vybírám hotely jen s bazénem i když je malý, je dobré ho mít.

Filtrování vzdálenosti od moře nebo od sjezdovek už není moc přesné, co doporučuji je používat hodnocení hotelu. Pokud je hodnocení pod číslem 7 asi bych s nákupem váhal.

Text: Tohle pole se hodí, když chcete něco extra co není ve filtrování a vyhledáváte dá se říci v textech hotelů. Dejme tomu máte vybranou destinaci Egypt na all inclusive, vyjelo Vám 20 hotelů a vy chcete aby v hotelu byla vířivka. Do pole text zadejte slovo vířivka a vyjedou Vám jen ty hotely, které vířivku mají. Takže nebudete muset všech 20 nabídek otvírat a hledat jestli tam je nebo není.

Název hotelu: Jeden z mých nejoblíbenějších filtrů. Chcete najít hotel v kterém jste byli kdysi ubytování? Fajn napište jeho název do tohoto filtru už při psaní Vám začnou vyjíždět názvy, takže nemusíte znát jméno přesně. Hotely v Egyptě jsou si straně podobné názvy a často se přejmenovávají. Super na tom je to, že pokud si najdete hotel, v jeho detailu vidíte i seznam termínů a cen, takže zjistíte, když pojedete o měsíc dřív ušetříte pár stovek a někdy i několik tisíc.

Náhled volných termínů do vybraného hotelu.

Třídění dovolené

Všimnul jsem si, že při hledání dovolené si pár přátel nevšimlo možnosti třídění dovolené podle ceny, oblíbenosti a hodnocení. Uvedu příklad. Chci na dovolenou v srpnu do Turecka samozřejmě all inclusive. Web invia.cz mi vyplivne toto:

První hotel, který vám vyjede po vyhledávání dovolené pro Turecko na all inclusive

Jenomže tato dovolená není nejlevnější, jsme na webu o škudlení, takže nebudeme vybírat dovolené podle oblíbenosti. Musíme kliknout na odkaz Od nejlevnějšího.

Řazení podle nejlevnější dovolené.

Termín jsme dodrželi. Hodnocení hotelu je trochu nižší, ale cena je skoro o 7500 nižší. Za ušetření peníze si můžete dopřát ještě jednu dovolenou třeba na podzim. Nemáte zač.

Letecká doprava

Nevím jestli to víte, ale Invia nabízí možnost odletů z Polských, Německých a Rakouských letišt. Pokud bydlíte u hranic, vyžíjte této možnosti. Nelétejte jen z Prahy. Pokud jste z Ostravy doporučuji ve filtru nastavit odlet z Katovic.

Výběr letecké dopravy s odletem z Katovic.

Letiště fungují všechny stejně, nebojte se dopravy z jiného než Českého letiště. Odlet domů z cizího letiště budete muset zvládnout tak i tak. Německé cestovky mají navíc v nabídce hotely, které České cestovní kanceláře vůbec nenabízí.

Zapomněl jsem na něco? Máte nějakou svoji fintu při vyhledávání dovolené? Dejte vědět do komentářů, díky a čau!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Před přidáním dotazu se prosím podívejte jestli už nebyl někde v diskuzi zodpovězen, díky.

Ušetřil jsem ročně 11000 Kč, jak?

  1. Změna mobilního tarifu z 750 Kč měsíčně na 500Kč, ročně ušetřeno 3000 Kč
  2. Přechod k jiné bance, měsíční poplatky 150 Kč nově 0 Kč, ročně ušetřeno 1800 Kč
  3. Povinné ručení ročně 5500 Kč nově 3680 Kč, ušetřeno 1820 Kč
  4. Změna dodavatele plynu z 22600 ročně na 18 200 Kč , ušetřeno 4400Kč za rok

Chci také ušetřit

Proč web vznikl?

Svět internetového přihlášování je neúprosný, jedna banka kupuje jinou a ruší velké portály jako je Era nebo servis24 a nahrazují je různí Georgové a internetbankingy. Facebook.cz neexistuje a musíte se přihlašovat na facebook.com a pro mnohé lidi je napsání slova Raiffeisenbank noční můrou. Nebo jaký je rozdíl mezi obchodem Kika a Kik? Všechny tyto informace najdete zde. Přidejte si stránka na kterou chodíte rádi do oblíbených a návod už nebudete muset nikdy hledat.

Moje přihlášení Potřebujete vytvořit web? Tvorba webových stránek